Späť na hlavnú stránku Odkazy Často kladené otázky (FAQ) Prihlásenie

Výsledky

Diagram v pravom hornom rohu tejto webovej stránky zobrazuje zníženie emisií CO2 v rámci hry S hadom na zebre v priebehu školského roku, dosiahnuté zmenou spôsobu dochádzania do školy z ciest autom (individuálne s rodičmi) na udržateľný spôsob. Hodnota dole ukazuje ušetrené tony CO2, hodnota hore zobrazuje počet stromov, ktoré by bolo potrebné vysadiť ako kompenzáciu zodpovedajúcu množstvu CO2. Zelené listy stromu hore ukazujú pokrok smerom k cieľu zníženia emisii CO2.

3 roky európskeho projektu Traffic Snake Game


 

Školský rok 2015 -2016

Dáta získané zo škôl v školskom roku 2015-2016 ukazujú, že kampaň úspešne viedla k zvýšeniu podielu udržateľných ciest a redukcií emisii CO2. Podiel udržateľných ciest vzrástol zo 75 % pred kampaňou na 80 % počas realizácie kampane. Prieskum realizovaný 3 týždne po kampani dokonca preukázal ešte ďalší mierny nárast podielu udržateľných ciest do školy na 84 % všetkých ciest do školy.

Do kampane sa zapojilo 9 škôl, 63 tried a 1275 žiakov zo 6 miest.

shnz-modal-split-2015-2016

 

Školský rok 2014 -2015

Podiel udržateľných ciest vzrástol zo 70 % pred kampaňou na 84 % počas realizácie kampane. 3 týždne po kampani podiel udržateľných ciest do školy mierne poklesol na 82 % všetkých ciest do školy.

shnz-modal-split-2014-2015

Výsledky hry S hadom na zebre – jar a jeseň 2015

tsg_vysledky_r.2015

Výsledky hry S hadom na zebre – jeseň 2014

SHZ_ZS_vysledky_udrzatelne_cesty

Medzi udržateľné cesty do školy sa počítajú cesty vykonané pešo, na bicykli, autobusom, vlakom, električkou či spolujazdou autom (t.j. deti z viacerých rodín sú privezené do školy spoločne jedným autom).

V grafe nižšie sú výsledky zobrazujúce akým spôsobom deti zapojené do kampane dochádzali do školy pred kampaňou, počas nej a následne po jej skončení. Potešujúci je nárast využívania udržateľných spôsobov cestovania.

SHZ_sposoby_dochadzania_detiZS

Podrobné výsledky hry na jednotlivých školách nájdete v sekcií školy.