Späť na hlavnú stránku Odkazy Často kladené otázky (FAQ) Prihlásenie

Ciele

Hra je určená pre základné školy. Jej cieľom je, aby si deti, rodičia a učitelia osvojili chôdzu, bicykel a hromadnú dopravu na dochádzanie do a zo školy. Pomocou tejto dvojtýždňovej kampane, chceme zmeniť niektoré zaužívané stereotypy vnímania dopravy, ako napríklad obavy o bezpečnosť detí v cestnej premávke a propagovať tak udržateľný spôsob dopravy ako zábavnú formu dochádzania nielen pre deti, ale aj pre rodičov.

Vďaka dochádzaniu peši a na bicykli, si deti omnoho viac začínajú uvedomovať svoje okolie, osvojujú si pravidlá cestnej premávky, ako aj zlepšujú svoju schopnosť vnímať a predvídať správanie ostatných užívateľov cesty. Naviac, chôdza a bicyklovanie je fyzická aktivita, ktorú deti denne potrebujú.V neposlednej miere kampaň znižuje dopravné zápchy a tlak na budovanie parkovacích miest pri školách.

Hra je určená základným školám. Každá škola sa môže zapojiť: malá či veľká. Každá škola si nastaví svoje vlastné ciele na začiatku kampane (v tomto jej môže pomôcť „Kalkulačka cieľov“, ktorá sa nachádza v sekcii Na stiahnutie).