Späť na hlavnú stránku Odkazy Často kladené otázky (FAQ) Prihlásenie

S hadom na zebre

Kampaň „S hadom na zebre“ podporuje dochádzanie do školy peši, bicyklom, alebo MHD a je určená pre deti a ich rodičov. Kampaň je založená na hre, ktorá je ľahko realizovateľná v každej škole. Počas priebehu hry je užitočné, ak každá zúčastnená škola pripraví pre deti ďalšie akcie, ktoré súvisia s cieľmi a poskytne tak žiakom dôležité informácie týkajúce sa dopravy a mobility, životného prostredia a otázok zdravia.

Hra, ktorá začala ako malá kampaň pre hŕstku škôl vo Flámsku v Belgicku, postupne prerástla do celoeurópskej kampane (http://www.trafficsnakegame.eu). Postupne sa do nej zapojilo viac a viac škôl aj v ostatných krajinách. Výsledky ukazujú, že kampaň pomáha využívať udržateľné spôsoby dopravy a tak znižuje emisie CO2. Pozrite sa na toto video, ako kampaň funguje.


Aby sa šírili dobré príklady po celej Európe, bola založená sieť Traffic Snake Game (originálny názov hry), ktorú v súčasnosti tvoria národné kontaktné miesta v 19 európskych krajinách. Jej hlavnou úlohou je realizovať kampaň, rozširovať jej vplyv a výsledky a podeliť sa o skúsenosti z akcií medzi účastníkmi. Kliknite sem pre viac informácií o sieti.

TOPlist