Grįžti į pagrindinį puslapį Nuorodos DUK Prisijungti

DUK

Kaip mūsų mokykla galėtų prisijungti prie Eismo gyvatėlės žaidimo?

Susisiekite su nacionaliniu centru ar už žaidimą atsakingais vietos partneriais (pasitikrinkite, ar galima išankstinė registracija internetu).

Ar reikia mokėti už dalyvavimą žaidime?

Ne, šiame EEE remiamame projekte galime pasiūlyti nemokamą dalyvavimą 60 mokyklų.

Kuriuo metu ir kokius duomenis turi surinkti kiekviena mokykla? Kaip šie duomenys turės būti renkami?

Žaidime dalyvaujančios mokyklos turės surinkti duomenis apie moksleivių kelionės į mokyklą ir iš jos būdus žaidimo pradžioje, viduryje ir pabaigoje. Duomenys bus renkami 12 dienų periode. Šie duomenys surenkami iš kiekvienos klasės  apklausos būdu.

Kaip mokytojai gali atlikti apklausą ?

Reikia stebėti kaip yra įgyvendinami tikslai ir kokia padaryta pažanga. Mokytojai gali atlikti apklausą rytinio mokinių patikrinimo metu paprastu rankų pakėlimo būdu. Taip pat galima sudaryti nedidelę grupelę atsakingų mokinių, kurie kiekvienoje klasėje atliktų tokią apklausą.

Kodėl mokyklos turi nusistatyti tikslus?

Kiekviena mokykla nusistato savo tikslą. Yra labai svarbu bendrauti su mokiniais ir nusistatyti, kokius pokyčius gali mokykla pasiekti. Žinoma, reikėtų nusistatyti realiai pasiekiamą tikslą, kad mokiniai ir mokytojai galėtų patys pamatyti pokyčius.

Kodėl negalima gauti taškų tiems, kas keliauja į mokyklą automobiliu?

Vaikai gauna taškus už teisingą elgesį. Tai yra kampanijos stiprybė. Atvykus į mokyklą automobiliu ir už tai negavus taškų, paskatins vaikus sekančią dieną į mokyklą atvykti darnesnia transporto priemone.

Kaip vertinti, jei vaiko kelionė į mokyklą susideda iš keleto skirtingų keliavimo būdų (pvz. dalį kelio keliauja visuomeniniu transportu, toliau eina pėsčiomis ir pan.)?

Vertinama ilgiausia kelionės trukmė.

Ką daryti, jei mokykla neturi prieigos prie interneto?

Prašome užpildyti popierines formas ir jas atsiųsti VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centrui, Lydos g. 4, Kaunas.

Ar visos klasės turi dalyvauti žaidime?

Ne, žaidime gali dalyvauti tik dalis mokyklos. Pildant mokyklos pasiekimų formą, prašome nurodyti žaidime dalyvaujančių klasių skaičių (bet ne jūsų mokykloje esančių klasių skaičių).

Kiek mums reikės didelių žalių lipdukų?

Padauginkite žaidime dalyvaujančių klasių skaičių iš dešimties (tiek dienų bus žaidžiamas žaidimas).

Ką daryti su žaidimo priemonėmis, kai baigiamas žaidimas?

Jei norėsite žaisti dar kartą, prašome susisiekti su VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centru el. paštu ecat@ecat.lt dėl galimybės pasilikti priemones ir žaisti žaidimą dar kartą. Jei žaisti daugiau nenorėsite, prašome gražinti plakatą ir kitas priemones VšĮ Aplinkosaugos valdymo ir technologijų centrui.

Kaip galėčiau žaisti žaidimą savo mokykloje?

Patikrinkite, ar Jūsų šalyje yra nacionalinis žaidimo “Eismo gyvatėlė” koordinatorius (NŽK).  NŽK gali aprūpinti Jus reikiamomis priemonėmis ir paaiškinti kaip dalyvauti kampanijoje. Visa informacija pateikta internetinėje svetainėje http://www.trafficsnakegame.eu/lithuania.

Kaip galęčiau inicijuoti kampaniją savo bendruomenėje?

Patikrinkite, ar Jūsų šalyje yra nacionalinis žaidimo “Eismo gyvatėlė” koordinatorius (NŽK).  NŽK gali aprūpinti Jus reikiamomis priemonėmis,  paaiškinti kaip dalyvauti kampanijoje. Kartu Jūs galėsite be jokio vargo organizuoti kampaniją savo bendruomenėje.  Visa informacija pateikta internetinėje svetainėje http://www.trafficsnakegame.eu/lithuania.

 

Kas gali dalyvauti kampanijoje "Eismo gyvatėlė"?

Žaidimą gali žaisti tik pradinės mokyklos, tačiau miestų ir rajonų savivaldybės, įvairios pedagoginės, švietimo ir ugdymo organizacijos, vietinės nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės ir t.t. gali prisijungti prie kampanijos ir turėti savo vaidmenį joje. Norėtumėte tapti vietiniu partneriu? Prašome susisiekti su savo šalies nacionaliniu koordinatoriumi.