Zpět na hlavní stránku Odkazy Často kladené dotazy (FAQ) Přihlášení

Cíle

Tato kampaň je určena pro děti ze základních škol a jejím cílem je podporovat děti, rodiče a učitele, aby pro cesty do školy a zpět využívali chůzi, jízdu na kole, veřejnou dopravu nebo spolujízdu. Pomocí této dvoutýdenní kampaně chceme změnit některé zažité stereotypy ohledně dopravy, týkající se mj. i bezpečnosti silničního provozu a ukázat udržitelné způsoby dopravy jako zábavné a prospěšné pro zdraví dětí i jejich rodičů.

Při chůzi a jízdě na kole děti více vnímají své okolí a rozvíjejí dovednosti týkající se bezpečnosti silničního provozu, stejně tak si zlepšují své schopnosti předvídat chování ostatních účastníků provozu. Navíc chůze a jízda na kole zajištují dostatek fyzické aktivity, kterou děti potřebují. Kampaň také pomáhá snižovat dopravní zácpy a řešit nedostatek parkovacích míst ve školním prostředí a v okolí škol.

Hra je určena především pro základní školy. Může se zúčastnit každá škola, malá i velká. Každá škola si na začátku kampaně stanoví svůj vlastní cíl (v tomto jí může pomoci “Kalkulačka cíle”, kterou naleznete v sekci “Ke stažení”).