Zpět na hlavní stránku Odkazy Často kladené dotazy (FAQ) Přihlášení

Oblékáme hada Edu

Kampaň “Oblékáme hada Edu” podporuje chůzi a jízdu na kole jako způsoby dopravy do školy a je zaměřena na děti a jejich rodiče. Kampaň je založená na hře, která je snadno realizovatelná pro každou školu. V průběhu hry je užitečné, když škola zorganizuje i další aktivity, které poskytnou žákům důležité informace ohledně dopravy a mobility, životního prostředí a zdraví.

Hra, která původně začala jako relativně malý projekt v belgických Flandrech, se v průběhu let rozvinula do celoevropské kampaně (www.trafficsnakegame.eu), zapojuje se do ní stále více a více škol. Výsledky kampaně ukazují, že se úspěšně zvyšuje používání udržitelné dopravy a snižují se emise CO2. Podívejte se na video, jak kampaň funguje.


Pro šíření této dobré praxe po celé Evropě byla založena síť Traffic Snake Game (TSG), která se v současnosti skládá z národních kontaktních míst v 19 evropských zemích. Jejím hlavním úkolem je realizovat kampaň, šířit její vliv a sdílet výsledky a zkušenosti mezi účastníky.  Více informací o síti Traffic Snake Game (v angličtině).

Záštitu nad kampaní “Oblékáme hada Edu” převzal BESIP logo BESIP

Profil české kampaně na Facebooku

TOPlist