Grįžti į pagrindinį puslapį Nuorodos DUK Prisijungti

Kaip žaisti


Kai mokykla bus pasirengusi pradėti žaidimą, turės pasirinkti dvi savaites mokslo metų laikotarpiu, tinkamiausias kampanijos įgyvendinimui. Laiką galima pasirinkti savo nuožiūra, bet rekomenduotina žaidimą žaisti Europos judriosios savaitės metu (Europos judrioji savaitė).

Dvi savaites, mokiniai gaus taškus ir juos klijuos prie „Eismo gyvatėlės“ plakato  kiekvieną kartą, kai į mokyklą ateis pėsčiomis, atvažiuos dviračiu, viešuoju transportu ar tėvai atveš keletą mokinių drauge. Kiekviena mokykla  pati nusistatys savo tikslus kampanijos laikotarpiui. Pagrindinis tikslas – per dvi savaites užpildyti taškais visą „Eismo gyvatėlės“ plakatą. Kiekvieną dieną yra atliekama stebėsena, kaip sekasi siekti mokyklos numatytus tikslus. Mokiniai yra apdovanojami už pasiekimus, kai jie suklijuoja taškus iki numatytų plakato vietų. Apdovanojimai gali būti įvairūs: paskiriama mažiau namų darbų, skiriamas papildomas laikas žaidimams ir panašiai. Kai gyvatėlė užpildoma taškais iki galvos, vaikų gali laukti ir rimtesnis apdovanojimas, pavyzdžiui, įrengiama nauja stoginė dviračiams ar organizuojamas dviračių žygis, kelionė, bei panašūs prizai, kuriuos nuspręs įteikti mokyklos.

Po trijų savaičių pasibaigus žaidimui, surenkami ir analizuojami trijų įvykdytų apklausų (prieš žaidimą, žaidimo metu ir po žaidimo) duomenys.

Kampanijos paketą sudaro:

  • Mokytojo vadovas;
  • Plakatas (3 metrai x 1 metro);
  • Lipdukai ir taškai;
  • Laiškas tėvams;
  • Plakatai;
  • Lipdukai, kaip apdovanojimai vaikams.

2015 m. balandžio mėn. mokykloms pasiūlyta nauja žaidimo versija TSG2. Tai dar patrauklesnė ir įdomesnė žaidimo versija, ypač šalims, kuriose mokyklos aktyviai dalyvauja šioje kampanijoje. Žaidžiant TSG2 versiją, naudojamasi išmaniosiomis lentomis. Įprastos priemonės – “Eismo gyvatėlės” plakatas ir lipdukai šiuo atveju nereikalingi. Tai ženkliai sumažina žaidimo kainą ir žaidime gali dalyvauti daugiau mokyklų. Plačiau skaitykite http://www.trafficsnakegame.eu/lithuania/kaip-zaisti-ismaniosios-lentos-pagalba/.

ismaniojismartboard-300x225

TSG 2.0 versija taip pat yra papildyta patraukliu grafiniu elementu, kuris yra integruotas į kiekvienos mokyklos puslapį. Mokiniai ir mokytojai gali stebėti, kaip keičiasi miesto vaizdas vis daugiau dienų keliaujant darniu būdu. Žemiau esančiame paveikslėlyje galite matyti, kaip miestas atrodo po dviejų kampanijos dienų:

smartboard-visual-2-1024x278

Atsirado dar viena nauja galimybė – mokyklos gali ir toliau dalyvauti kampanijoje, žaisdamos žaidimą antrą, trečią ar net ketvirtą kartą. Savo paskyrose mokyklos gali matyti ir lyginti visų žaistų žaidimų rezultatus. Tai suteikia joms galimybę metams bėganti sekti pokyčius.