Zpět na hlavní stránku Odkazy Často kladené dotazy (FAQ) Přihlášení

Oblékáme hada Edu

Kampaň “Oblékáme hada Edu” podporuje chůzi a jízdu na kole jako způsoby dopravy do školy a je zaměřena na děti a jejich rodiče. Kampaň je založená na hře, která je snadno realizovatelná pro každou školu. V průběhu hry je užitečné, když škola zorganizuje i další aktivity, které poskytnou žákům důležité informace ohledně dopravy a mobility, životního prostředí a zdraví.

Hra, která původně začala jako relativně malý projekt v belgických Flandrech, se v průběhu let rozvinula do celoevropské kampaně (www.trafficsnakegame.eu), zapojuje se do ní stále více a více škol. Výsledky kampaně ukazují, že se úspěšně zvyšuje používání udržitelné dopravy a snižují se emise CO2. Podívejte se na video, jak kampaň funguje.


Pro šíření této dobré praxe po celé Evropě byla založena síť Traffic Snake Game (TSG), která se v současnosti skládá z národních kontaktních míst v 19 evropských zemích. Jejím hlavním úkolem je realizovat kampaň, šířit její vliv a sdílet výsledky a zkušenosti mezi účastníky.  Více informací o síti Traffic Snake Game (v angličtině).

Záštitu nad kampaní “Oblékáme hada Edu” převzal BESIP logo BESIP

Profil české kampaně na Facebooku

TOPlist

Kampaň Oblékáme hada Edu bude letos součástí Evropského týdne mobility např. v Brně
Evropský týden mobility * 16. 9. – 22. 9. 2016